Polska rzeczywistość polityczna. Meandry polityki gospodarczej (wewnętrznej i zagranicznej) RP. Cz.6

Polska rzeczywistość polityczna. Meandry polityki gospodarczej (wewnętrznej i zagranicznej) RP. Cz.6 Czy polonizacja banków jak twierdzą zakłamani, często zależni od biznesu neoliberalni dziennikarze to “zbędny wydatek”? Czy pożyczka BŚ i […]

Polska rzeczywistość polityczna. Meandry polityki gospodarczej (wewnętrznej i zagranicznej) RP. Cz.6

Czy polonizacja banków jak twierdzą zakłamani, często zależni od biznesu neoliberalni dziennikarze to “zbędny wydatek”? Czy pożyczka BŚ i EBOiR dla Lidla i Kauflandu na inwestycje nad Wisłą to skandal, dobitny dowód potwierdzający neo-kolonizacje RP? Jak opodatkowuje się zagraniczne banki i sieci handlowe to przerzucą one ten koszt na klientów?

Krwiożercze neoliberalne zwierzęta za pomocą agitacji, (która objawia się w oszczerstwach, kłamstwach, która nie znajduje żadnego poparcia w ekonomicznych badaniach empirycznych, która nie ma przełożenia na rzeczywistość, która stoi w całkowitej sprzeczności z wynikami badań w przeciągu ostatniej dekady neoliberalnego kapitalizmu, która stoi w sprzeczności z tezami, opiniami noblistów ekonomii, która stoi w sprzeczności nawet ze zdrowym rozsądkiem i logiką) rujnują ekonomicznie, społecznie Polskę.

Jeżeli chcemy wydobyć się z biedy, uciec spod topora krwiożerczego neoliberalnego kapitalizmu, jeżeli chcemy zachować prawa pracownicze i socjalne, jeżeli chcemy żyć godnie w cywilizowanym, nowoczesnym państwie to nie głosujmy, broń boże na PO!

Od czasu do czasu pojawiają się „wrzutki’ neoliberalnych pachołków, sługusów, wasali zachodnich międzynarodowych koncernów (a w szczególności niemieckich i amerykańskich inwestorów oraz rodzimych plutokratów). Często przekupni pozbawieni etyki, zasad moralnych, skrupułów, zidiociali neoliberalni dziennikarze są już tak bezczelni, że wypisują pożal się boże bzdury, które jak się czyta to „włosy jeżą się na głowie”.

Ostatnio ukazało się kilka artykułów (oczywiście pewnie sponsorowanych, na zamówienie), wmawiających nam, że niby polonizacja banków (odkupienie banków od zagranicznych korporacji finansowych przez polski publiczny kapitał, innymi słowy przez polskiego czempiona PZU) to niby „zbędny wydatek”. Autorzy tej „tezy” pewnie z wrodzonym debilizmem (bo inaczej tego raczej nie da się „wytłumaczyć”), zadają niespotykanie idiotyczne pytania w stylu: Po co odzyskiwać polskie banki z łap obcego kapitału?

Opowiadam dla autora jednego z takich artykułów na forsal.pl. Otóż „drogi”, „szanowny” skrajny oszołomie, m.in. po to aby spółki matki zagranicznych właścicieli nie wyprowadzały zysków (dywidend, itp.) z Polski do macierzy, osłabiając tym samym możliwości kredytowe spółek córek, po to aby nie blokowały zaciągania kredytów na inwestycje przez rodzimych naszych czempionów, po to aby nie gloryfikowały zagranicznych inwestorów zarazem dyskryminując (nasze) rodzime podmioty gospodarcze, po to aby kredyty stały się bardziej dostępne dla mikro i małego biznesu, po to by-były bardziej atrakcyjnie (po prostu tańsze bo obecnie są jednymi z najdroższych w Europie), po to aby obcy kapitał nie mieszał się w sposób destruktywny do działań rządu RP, (bo zachodni bankierzy jak powszechnie wszystkim wiadomo potrafią być bardzo wpływowi), po to aby bańki, których oddziały są na ternie RP wspierały głównie polski przemysł i branże usługowe a nie przede-wszystkim inwestycje pochodzące od inwestorów z ich krajów macierzystych, po to aby nie dochodziło do tak skandalicznych sytuacji jak chociażby przykładowo zablokowanie możliwości kredytowania inwestycji w polskie górnictwo węgla, po to, aby nie budowały swojej potęgi kosztem polskiego społeczeństwa, żerując na nim w zmian nie dając nic albo prawie nic, (bo powszechnie wiadomo z jakim zacietrzewieniem bronią się przed nałożeniem na nich opodatkowania, podobnie jak zagraniczne sieci handlowe, używając do tego celu perfidne, często przestępcze posunięcia), po to aby polskie banki „współdecydowały” kierując się dobrem państwa polskiego i społeczeństwa (poprzez wspieranie kapitałowo) o tym jak ma wyglądać przemysł w Polsce, jakie mają się rozwijać branże, gdzie należy szukać najwięcej wartości oddanych, w jakich gałęziach gospodarki, po to aby zdetronizować dyktat obcego kapitału (w Polsce handel został również praktycznie całkowicie przejęty, nie lepiej to wygląda w budownictwie, przemysł w 60%, banki praktycznie całkowicie zostały “wchłonięte” przez zagranicznych kupców).

Nie można nazwać zagraniczne podmioty gospodarcze często nawet inwestorami bo nierzadko nie płacąc nawet złotówki przejmowały polski rynek. Jak choćby w przypadku skandalicznej pożyczki (prawie miliarda dolarów) Banku Światowego i EBOiR-(u) dla Lidla i Kauflandu (sieci należącej do jednej z najbogatszych rodzin w Niemczech) na ekspansje (podbój) wschodniej Europie (oficjalny powód podawany przez strony transakcji jest kuriozalny, bardzo niewiarygodny, bzdurny, a mianowicie stwierdza się, że rzekomo ta inwestycja miała zapewnić mieszkańcom tych krajów tanią żywność). Ten skandaliczny proceder podeptał m.in. takie wartości i zasady wspólnego rynku jak: sprawiedliwa konkurencja, równe szanse, a przede-wszystkim jest dobitnym dowodem na neo-kolonizacje Polski.

Następną bezczelną manipulacją stosowaną prze neoliberalnych oszołomów jest wmawianie ludziom, że jak się opodatkowuje banki to przerzucą one ten koszt na klientów, co jest totalną bzdurą bo mamy wolny rynek, dużą konkurencje, podmioty gospodarcze działają na warunkach rynkowych czyli jak bank narzuca klientom gorsze warunki korzystania przykładowo z konta osobistego podwyższając opłaty za kartę debetową, itp., to natychmiast znajdzie się instytucja finansowa, która zaproponuje je bezpłatnie aby przejąć klientów. To się nazywa mechanizmami rynkowymi o których perfidne, zakłamane sługusy neoliberalne, bez ludzkiej twarzy doskonale wiedzą ale w sposób „sukinsysnski” sieją zakłamanie i wprowadzają społeczeństwo w błąd, szerząc ferment i zgniliznę licząc, że ludzie prości nie znający się na ekonomii w te bzdury uwierzą.

VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: 0 (from 0 votes)
Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • Blip
  • Flaker
ADMIN

About ADMIN

REDAKCJA SERWISU