Postawa rządu koalicji PO-PSL wobec nasilającego się w RP zjawiska finansjeryzacji. Cz.2

Postawa rządu koalicji PO-PSL wobec nasilającego się w RP zjawiska finansjeryzacji. Cz.2 Czy dla funduszy private equity liczy się wyłącznie bieżący wynik finansowy oraz kursy akcji? Fundusze finansowe obniżają potencjał […]

Postawa rządu koalicji PO-PSL wobec nasilającego się w RP zjawiska finansjeryzacji. Cz.2

Czy dla funduszy private equity liczy się wyłącznie bieżący wynik finansowy oraz kursy akcji? Fundusze finansowe obniżają potencjał produkcyjno-usługowy zakupionego podmiotu gospodarczego? Czy zielone światło dla przejęcia PKP Energetyka przez fundusz CVC to zgoda na otwarcie naszego strategicznego obszaru gospodarki na spekulację finansową? „Rynek spot” na Towarowej Giełdzie Energii nie ma nic wspólnego z realną działalnością? Czy prawdziwe bogactwo i powodzenie może przynieść społeczeństwu jedynie wytwórstwo?

 

Fundusz private equity to wehikuł do nabywania „okazji inwestycyjnych” i w jak najkrótszym czasie opchnięcia „odchudzonej” firmy z jak największym zyskiem, odbywa się to zazwyczaj kosztem obniżenia jej potencjału, czyli tego typu fundusz zarabia zwykle na totalnej restrukturyzacji, maksymalnym cięciu wynagrodzeń pracowniczych, obniżaniu jakości usług. Innymi słowy wpuszczenie zdzierców do polskiej komunikacji publicznej, to otwarcie naszego strategicznego obszaru gospodarki na spekulację finansową. A tam gdzie pojawiają się manipulanci (tam zanika zainteresowanie realnymi działaniem w ramach biznesu, (przykładowo zmierzającym do polepszenia usług publicznych w długim terminie).

Z reguły tego typu działalność przynosi dla gospodarki bardzo dotkliwe następstwa, – m.in. obniżanie potencjału produkcyjno-usługowego.

Fundusze private equity są maszynką do generowania tłustych zysków dla międzynarodowego kapitału. Udziałowców tych “wytworów finansowych”, inwestujących na niepublicznym rynku kapitałowym, interesują wyłącznie salda w księgach, bieżący wynik finansowy oraz kursy akcji. Rozwijanie funkcjonowania przejętego podmiotu gospodarczego nie ma dla „spekulacyjnych sępów” żadnego znaczenia. Zakłada się te para-instytucje finansowe po to aby kupować firmy i sprzedawać je z zyskiem, czyli z reguły w tym celu tnie się koszty, obniża potencjał (poprzez wyprzedaż majątku czy zamykanie mniej rentownych gałęzi działalności).

To co próbowała nam (niedawno) podczas konferencji prasowej wmówić (bliska koleżanka Ewy Kopacz) minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak, że rzekomo (grabież majtku narodowego) przejęcie PKP Energetyki przez CVC przyniesie same korzyści dla gospodarki, (państwa, budżetu, społeczeństwa) jest totalną bzdurą. Swoją drogą to świadczy o wielkiej bezczelności polskich prominentów, że tak perfidnie, „beztrosko” okłamują opinie publiczną.
To jest po-prostu „zabór mienia społecznego”, (szaber, zagarnięcie, złupienie, rozbój, ograbianie). „Zdefraudowano” majątek państwowy (sprzedano naturalny monopol podmiotowi z zagranicy), w okresie spływania znacznych funduszy unijnych do polskiej kolei, na oczach opinii publicznej (ostatnio „zapadającej coraz mocniej na jaskrę”).

Polska potrzebuje prospołecznej silnej władzy, na czele której stoi błyskotliwa, górnolotna postać, mająca wiedze m.in. z zakresu ekonomii), która dostrzega korzyści (i zagrożenia) jakie uzyskuje Polska w wyniku przynależności do „świata Zachodu”, taką osobą niewątpliwie nie jest prostolinijna „znachorka” Ewa Kopacz (która, według relacji ludzi z nią współpracujących, najmniej interesuje się dobrem państwa i społeczeństwa a w największym stopniu prywatnymi korzyściami wynikającymi z piastowania funkcji premiera i potencjalnego” stołka” w Brukseli).

"Utrata orientacji" Ewy Kopacz podczas wizyty w Berlinie.

“Utrata orientacji” Ewy Kopacz podczas wizyty w Berlinie.

Ewa Kopacz nie jest w stanie samodzielnie wydać dyspozycji (rozporządzenia) w ważnych sprawach (pod kątem polityki wewnętrznej i zewnętrznej) dla  RP, wyrazem tego był paraliż decyzyjny podczas szczytu Rady UE. Zgromadzeni dygnitarze z grona państw członkowskich Wspólnoty czekali na wynik telefonicznej rozmowy minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej z Ewą Kopacz, szefowa polskiego rządu z kolei pewnie spodziewała się telefonu od Tuska a on prawdopodobnie był przygotowany na telefon od kanclerz RFN Angeli Merkel i tak z powodu “zawiłych powiązań” przedstawicieli władzy glosowanie nad przyjęciem (lub odrzuceniem) kwot emigrantów irytująco się przedłużało. Na domiar złego rząd RP zagłosował niezgodnie z wolą (większości) Polaków (zgodzono się na przyjecie pięciu tysięcy imigrantów + dwa tysiące uprzednio nam narzuconych + ich rodziny). Polska w ostatniej chwili wycofała się z kolacji krajów Grupy Wyszehradzkiej co podważyło wiarygodność naszego kraju na arenie międzynarodowej i ugruntowało wizerunek RP jako poddańczej neo-kolonii Niemiec. To była bardzo „widowiskowa” kompromitacja gabinetu koalicji PO-PSL, straciliśmy możliwość zaistnienia w relacjach międzynarodowych na wyższym poziomie jako lider regionalny, dodatkowo uderzyliśmy w stabilność rodzącego się w bólach bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej. Można odnieść wyraźnie, że rządzą nami serwilistyczne (korne, lenne, wasalskie, wiernopoddańcze) wobec Berlina „rozhisteryzowane ciotki klotki”, które gdy przychodzi do rozstrzygnięć sporów międzynarodowych chowają głowy w piasek.

Tymczasem Towarowa Giełda Energii (należącą do GPW) będzie używana do kupowania energii na rynku spot (bez jej realnej dostawy). Odmiennie niż w przypadku spekulacyjnego „zlecenia forward” nie ma to nic wspólnego z realną działalnością. To sztandarowy przykład oderwania się świata finansów od realnej gospodarki. Mamy tu do czynienia z spekulacyjnym instrumentem finansowym, który ze swej natury jest zaczątkiem destrukcji, (tam gdzie pojawiają się narzędzia finansistów stosowane do manipulacji na rynku tam można spodziewać się zgubnych, negatywnych, patogennych, „chorobotwórczych” zjawisk).

Kanciarze (nie „hańbiąc się” pracą wytwórczą) będą zarabiać gigantyczne kwoty na wahaniach cen na rynku energii. Przykładowo hochsztaplerzy będą  grać na podwyżki cen poprzez ściąganie z rynku dużych wolumenów, (w ten sposób osiągając zyski). Należy zdawać sobie sprawę, że prawdziwe bogactwo i powodzenie może przynieść społeczeństwu jedynie realne wytwórstwo, natomiast „ruletka” rynku finansowego destabilizuje gospodarkę (pozwala budować fortuny na „hazardzie”) i demoralizuje społeczeństwo.

Wiarygodne informacje o “rządach” koalicji PO-PSL uzyskamy czytając fragmenty „taśm prawdy” (zarejestrowanych w lokalu gastronomicznym Sowa & Przyjaciele). Po przeczytaniu tej “lektury” można utwierdzić się w przekonaniu, że Polska dla zagranicznych instytucji finansowych (czytaj: dla ciemnych, nieczystych interesów) jest “doskonałym” (wymarzonym) „obszarem działania”.

Przykładowo z płyt CBA dowiemy się, że wiceminister Rynasiewicz „wybawił z opresji „ (jedynie zwolnił z pracy zamiast zgłosić przestępstwo do prokuratury) ówczesnego szefa Instytutu Transportu Samochodowego, (który wypłacił nielegalnie sam sobie 400 tys. zł).

Z nagrań wynika, że kontrole przeprowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w Głównym Inspektoracie Transportu Samochodowego były farsą, ponieważ „ludzie władzy” uprzedzili o planowanej operacji urzędników inspektoratu.

Materiały z tzw. afery podsłuchowej ujawniają mechanizm „kooperacji” Najwyższej Izby Kontroli z służbą zdrowia. Kontrole prowadzone przez NIK w celu sprawdzenia czy należycie wykorzystano fundusze unijne były fingowane, tak je aranżowano by ich wynik był pozytywny w odbiorze. Czyli były „sterowane” przez rząd koalicji PO-PSL.

Bieńkowska w rozmowie z Kwapisz – Tomczykiewicz-em – Arłukowicz-em odniosła się do tej kwestii w ten sposób, cytat: „..Ja wiem, jak jest, kontrole robiliśmy po to, żeby wyszło, że jest dobrze…”

Natomiast w dyskusji, z ówczesnym prezesem petrochemicznego polskiego czempiona narodowego, minister skarbu państwa Karpiński stwierdził “ostentacyjnie”, cytat: ch..j z tą Polską Wschodnią…”, co ciekawe obecnie wystartował w wyborach do parlamentu na obszarze tzw. Polski “B” z hasłem: „spełniłem obietnice”.

Ale najbardziej wymowny (najbardziej nagłośniony, upowszechniony) jest “plik dźwiękowy z konwersacją” (z lipcu 2013 r) szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką i Sławomirem Cytryckim (udostępniony przez CBA).

Szef MSW mówił m.in. cytat: “…państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje..”, ..funkcjonariusze BOR “mają syndrom sztokholmski…”, Polskie Inwestycje Rozwojowe to ch..j, d..a i kamieni kupa”.

Platforma Obywatelska powinna umieścić ten cytat na „sztandarze wyborczym” aby Polacy w pełni byli świadomi jakiego pokroju jest partia Ewy Kopacz i co może przynieść dla RP utrzymywanie się tego stronnictwa politycznego przy władzy. To pomogło by „zidentyfikować” te ugrupowanie polityczne bo obecnie “ukrywa się” za parawanem gigantycznej machiny propagandowej stworzonej w oparciu o największe polskie środki masowego przekazu.

Oblicze Platformy Obywatelskiej jest znacząco „podrasowane” (zniekształcone), aby to osiągnąć ugrupowanie polityczne Kopacz posuwa się do niecnych, (nikczemnych, parszywych,skandalicznych) działań. – Telewizja Polska S.A. będąca pod kontrolą rządu (rada nadzorcza i zarząd obsadzony ludźmi PO) wręcz “usunęła” z życia publicznego prezydenta RP Andrzeja Dudę (odmówiła emitowania wystąpień głowy państwa , co zakrawa na „zamach stanu” w niby demokratycznym kraju), pewnie zdecydowano się na ten krok ponieważ Duda okazał się zbyt opiniotwórczy, a to według decydentów PO może mieć (dla ich stronnictwa) niekorzystny wpływ na wynik wyborów.

Łącząc ten proceder z manipulacjami jakie wystąpiły w czasie wyborów samorządowych należy (co jest kolosalnie ważne) zmobilizować jak największą ilość organizacji społecznych do kontrolowania przebiegu nadchodzących wyborów parlamentarnych (aby nie doszło do fałszerstw).

VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: 0 (from 0 votes)
Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • Blip
  • Flaker
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ADMIN

About ADMIN

REDAKCJA SERWISU