Mapa polskiej sceny politycznej 2015 roku. Cz.3

Mapa polskiej sceny politycznej 2015 roku. Cz.3   Czy rząd RP zdominowany jest przez “figurantów” działających na zlecenie transnarodowych korporacji? Mateusz Szczurek firmując swoim nazwiskiem pseudo-reformy (sprzeczne z doktrynami ekonomicznymi) […]

Mapa polskiej sceny politycznej 2015 roku. Cz.3

 

Czy rząd RP zdominowany jest przez “figurantów” działających na zlecenie transnarodowych korporacji? Mateusz Szczurek firmując swoim nazwiskiem pseudo-reformy (sprzeczne z doktrynami ekonomicznymi) wbrew zapowiedziom stał się politykiem? Janusz Lewandowski jest współodpowiedzialny za irracjonalną wysprzedaż za bezcen polskiego majątku narodowego, przyczynił się do eliminacji 2/3 uspołecznionych przedsiębiorstw oraz usunięcia z rynku pracy 10 mln współobywateli? Czy ekonomista, który wielokrotnie stawał przed obliczem sądu jako oskarżony w sprawie defraudacji majtku publicznego jest czołowym prominentem PO? Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk wymusił na polskim rządzie przyjecie znacznej liczby imigrantów, tym samym występując przeciwko Polsce (i działając wbrew woli polskiego społeczeństwa)?

 

Interesującą postacią rządu Kopacz jest Mateusz Szczurek (protegowany byłego ministra finansów Rostowskiego), człowiek wykreowany na notabla przez zachodnią finansjerę (“adept holenderskiej szkoły” zarządzania bankiem), “wychowanek” zachodnich kapitalistów. Wprowadzony do rządu Kopacz “tylnymi drzwiami” dla zachowania “niepoznaki” głoszący, że jest keynesistą (zwolennikiem ekonomii popytu). Jeszcze bardziej ciekawsze są jego pierwsze wywiady jakie udzielał mass-mediom tuż pod podjęciu pracy w Radzie Ministrów, otóż twierdził, że jest apolityczny, że nigdy nie da się zwerbować do polityki, że ma profesjonalny i “neutralny”, (” niezależny”) stosunek (podejście) do piastowanej funkcji ministra finansów.

Obecnie jego postulaty dostosowane są do potrzeb politycznych ugrupowania Kopacz, posłusznie realizuje wytyczne zarządu partii PO, na domiar złego firmuje swoim nazwiskiem pseudo-reformy (niezgodne z głoszonymi przez niego tezami, sprzecznymi z jakimkolwiek doktrynami ekonomicznymi, niedorzeczne i irracjonalne, podważające jego autorytet. Wyraźnie to pokazuje, że jest niewiarygodny (i nieprawdomówny), dobitnie udowadnia, że jego nastawienie prospołeczne było (“raczej”) tylko zgrabnym zabiegiem wprowadzającym w błąd opinie publiczną i instrumentem propagandy do nadania temu rządu (bardziej) ludzkiej twarzy, dosadnie to uwidacznia, że wbrew zapowiedziom stał się politykiem.

Szczurka totalnie kompromituje jego postawa wobec ustawy dotyczącej frankowiczów, w czasie debaty publicznej podczas prac nad nią w parlamencie staną po stronie banków głosząc propagandę banksterów. Wszytko na to wskazuje, że obecny szef ministerstwa finansów to “raczej” jedna z wielu “mistyfikacji” PO i kolejny człowiek wprowadzony do rządu przez zachodnich finans-jerów (przez obcy kapitał). Tym samym Szczurek swoimi posunięciami potwierdza, że rząd RP zdominowany jest przez figurantów działających na zlecenie transnarodowych korporacji, to”raczej”kolejny dowód na to, że Polska jest praktycznie w rękach zachodnich kapitalistów i w sposób zawoalowany poddawana jest procesowi neokolonizacji.

Jeszcze bardziej intrygującą “osobistością” („gwiazdorem”) PO jest Janusz Lewandowski były komisarz Komisji Europejskiej, który z wielkim zaangażowaniem częstokroć upominał rzad RP aby realizował neoliberalne zalecenia RFN w kwestii polityki gospodarczej pod płaszczykiem tzw. “polityki wspólnotowej”. Eurokrata, który publicznie twierdził, że jako komisarz KE dba przede wszystkim o „interes europejski” a nie interes Polski. Surowy cenzor poczynań RP w kwestii dostosowania prawa polskiego do unijnego, wielokrotnie był wręcz inicjatorem nagonki w Brukseli na nasz kraj. Z krwi i kości (stu procentowy ) neoliberał czyli oschły, ( oziębły, bezwzględny, obojętny) karierowicz. Lewandowski to ignorant (typowy notabl, który przeprowadzał transformacje RP), dygnitarz pozbawiony (ludzkiej) przyzwoitości.

Macher Lewandowski ma na sumieniu wiele draństwa, jest współodpowiedzialny za “niekontrolowaną”, “chaotyczną”, irracjonalną wysprzedaż za bezcen polskiego majątku narodowego (często przypominającą rabunek, niejednokrotnie będącą przestępstwem, przeprowadzaną niezgodnie z obowiązującym prawem, nierzadko wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi).

Szalbierz Janusz Lewandowski jest “wysokiej klasy” specjalistą od „przekrętów gospodarczych”, (który RP ma za nic). Niestety wciąż “na piedestale”, w świetle jupiterów będąc czołowym aktorem teatru wyborczego PO mami Polaków (“obiecuje im gruszki an wierzbie”). “Blagier, który był łączony (powiązany) z wieloma aferami na polskiej scenie politycznej, który wielokrotnie stawał przed obliczem sądu jako oskarżony w sprawie defraudacji majtku publicznego jest czołowym „mędrcem” PO, (to dużo mówi o tej partii).

Arcyłgarz (małostkowy, kołtuński, obłudny, trywialny, “dygnitarz z przypadku”) Janusz Lewandowski dla wielu Polaków zapadł w pamięci (niewątpliwie) jako mistrz od malwersacji finansów państwa, jako niedościgniony spec od manipulacji i patologii tzw. “przekształceń własnościowych”, to on jest jednym z “ojców transformacji”, która doprowadziła do eliminacji 2/3 uspołecznionych przedsiębiorstw oraz usunięcia z rynku pracy 10 mln współobywateli.

Na “liście ofiar tyrani gospodarczej” neoliberalnego “dyktatora” Lewandowskiego są takie podmioty gospodarcze (przedsiębiorstwa, które zostały, często w atmosferze skandalu, przejmowane przez partyjnych kolegów z kraju i “znajomych” z zagranicy za psi grosz , lub „cichaczem “rozdrapywane” przez obcy kapitał, który opłacał sowicie decydentów aby „kupić” je za półdarmo ) jak: Wedel, Stocznia Gdańska, fabryka papierów w Kwidzyniu, warszawski Polcolor (sprzedany partyjnemu sponsorowi liberałów, oficerowi WSI Wiktorowi Kubiakowi), Techma i Krak-chemia (sprzedane partyjnym kolegom Lewandowskiego z KLD). Te “rabunkowe tranzakcie” nie udało się Lewandowskiemu “przeprowadzić” bez perturbacji, ponieważ proceder rozdawnictwa narodowych sreber dla członków jego partii miało swój epilog w sądzie. Proces w tej sprawie trwał blisko 10 lat. W tym czasie Lewandowski unikał odpowiedzialności za swoje niecne czyny zasłaniając się immunitetem. Musimy być świadomi, że cze takie pacynki jak Lewandowski mają swoich potężnych majętnych mocodawców ( i zagranicznych sponsorów) , którzy w chwilach kryzysowych dla sowich sowicie opłacanych figurantów wynajmują najlepsze kancelarie prawne, (które w krajach o niskiej kulturze , zaściankowych, targanych korupcją są w stanie “obronić” przed wymiarem sprawiedliwości niemal każdego przestępce).

To niesłychane, że tak niepozornie wyglądający człowieczek, (nierzadko pierwsze wrażenie jakie wywołuje swoją fizjonomią, wyrazem twarzy jest delikatnie ujmując mało pozytywne), to dużego kalibru mistyfikator.

Ludzie pokroju Lewandowskiego powinni zostać surowo osądzeni za swoje niecne „wyczyny”. Jest totalnie niezrozumiale dlaczego wciąż ten “jegomość” cieszy się wolnością, mało tego, obecnie kontynuuje swoje dzieło neokolonizacji Polski, będąc czołową pustacią rządu PO-PSL. Tylko w kraju lobbingowym o fingowanej praworządności, o gigantycznie zdefraudowanym i niesprawnym wymiarze sprawiedliwości aferzysta Lewandowski może funkcjonować jako prominent u steru władzy (dyskusja z współwięźniami to powinien być jego obszar “debaty publicznej” a nie występy w największych telewizjach RP).

W ferworze “rabunkowej polityki gospodarcze” ten były szef ministerstwa przekształceń własnościowych w latach 90-tych próbował sprzedać czempiona narodowego KGHM (za 400 mln dol. czyli za cenę odpowiadającą kwartalnemu zysku tej spółki). Na szczęście związki zawodowe w tym konglomeracie były na tyle silne i dobrze zorganizowane, że nie-dopuściły do kolejnej grabieży majątku narodowego.

Żarliwość Lewandowskiego w destrukcji (degradacji, dewastacji, unicestwienia) państwa polskiego była tak wielka, że tylko Balcerowicz dorównuję mu w tego rodzaju “osiągnięciach”.

Kuglarze, (defraudanci, kanciarze, krętacze)  typu Lewandowski, którzy prowadzili szkodliwą wyprzedaż najbardziej wartościowych składników majątku narodowego (animatorzy masowego szabru polskiej substancji majątkowej czyli tzw. programu Narodowych Funduszy Inwestycyjnych, który był instrumentem w ich rekach do gigantycznego procederu łupienia, ( grabieży, sprzeniewierzania, zagarniania, plądrowania, przywłaszczania, defraudowania, rabunku) 512 polskich przedsiębiorstw.

Plejada gwiazd (“nestorów”) PO w sposób zawoalowany, (obłudny) chce urządzić (zaaranżować) Polsce hekatombę (kataklizm,  pasmo nieszczęść, spustoszenie) – dopuszczając do zrujnowania budżetu państwa (finansów publicznych), burząc wszelkie pozostałości systemu zabezpieczenia społecznego, kreując sprzyjające warunki w naszym kraju do wyzysku, prowadząc rabunkową eksploatacja bogactw naturalnych, umożliwiając zagranicznym inwestorom wyprowadzanie zysków z Polski do macierzy (czyli drenaż kapitału).

Przerażające (bulwersujące, uderzające, haniebne, rażące, karygodne) jest to, że takie “typy” jak Janusz Lewandowski i Jacek Rostowski są u steru władzy w RP, wpływaj na polskie realia gospodarczo-polityczne, że są pretorianami Ewy Kopacz,. To świadczy o bardzo niskiej świadomości społecznej o polskiej scenie politycznej (establishmencie) o bardzo słabej wiedzy Polaków o ekonomii.

Na domiar złego człowiek PO, “hetman na emeryturze” (cmokier) Donald Tusk, tymczasowo zajmujący się organizowaniem szczytów Rady Europejskiej wystąpił przeciwko Polsce, innymi słowy ten lokaj, ( potakiwacz, sługus, pachołek) Angeli Merkel wręcz wymusił na RP przyjecie znacznej liczby imigrantów, ignorując fakt, że kraj nad Wisłą nie jest w stanie (pod względem ekonomicznym, ani kulturowym)  ich “gościć”, tym samym postępując wbrew woli polskiego społeczeństwa i na szkodę naszego kraju.

 

VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: 0 (from 0 votes)
Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • Blip
  • Flaker
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ADMIN

About ADMIN

REDAKCJA SERWISU