Polska rzeczywistość gospodarcza i polityczna. Meandry polityki wewnętrznej RP. Cz.3

Polska rzeczywistość gospodarcza i polityczna. Meandry polityki wewnętrznej RP. Cz.3 Patologiczne, negatywne zjawiska społeczno-gospodarcze w Polsce. Relacje kraju nad Wisłą z potęgami militarnymi i gospodarczymi świata.   Obecny rząd (koalicji […]

Polska rzeczywistość gospodarcza i polityczna. Meandry polityki wewnętrznej RP. Cz.3

Patologiczne, negatywne zjawiska społeczno-gospodarcze w Polsce. Relacje kraju nad Wisłą z potęgami militarnymi i gospodarczymi świata.

 

Obecny rząd (koalicji PO-PSL) jest „pod kontrolą” rodzimych współczesnych magnatów (odpowiedników oligarchów ze Wschodu)?

Polscy oligarchowie różnią się od wschodnich magnatów (raczej) tylko tym, że nie są w posiadaniu tak zwanych „kieszonkowych armii” i nie podejmują, (bynajmniej jak na razie), prób „najeżdżania” firm państwowych. Dotychczas zadowalali się „rozwiązaniami pranymi’, (nie-siłowymi).

W polskiej prasie (zazwyczaj) ukazują się „niepostrzeżenie” (w sposób „niezauważalny’”) artykuły opisujące jak unikają podatku polscy oligarchowie (czyli m.in. pączkowanie firm „córek” w ramach spółki „matki”, tworzenie wielopoziomowej struktury, wyprowadzanie do specjalnie wyodrębnionych spółek bandu, licencji technologicznych, know-how, marek).

Śledząc pojawiające się informacje w środkach masowego przykazu, (ma się wrażenie) można odnieś taką konkluzje, że podobne rzeczy próbował (lub próbuje) wyczyniać m.in. Zbigniew Jakubas współwłaściciel (udziałowiec, właściciel strategicznego pakietu) przedsiębiorstwa produkcyjnego Newag, (spółki akcyjnej z siedzibą w Nowym Sączu, specjalizującej się w modernizacji oraz produkcji taboru szynowego).

Rażąco bije po oczach jego „wieź” z portalem „Puls Biznesu”, gazeta nieustannie podsyca plotki o rzekomej możliwości sprzedaży nowosądeckiego Newag-u lub jego fuzji z zagranicznym partnerem.

„Puls Biznesu” to „raczej” kolejne (po „Rzeczpospolitej”) czasopismo będące tubą plutokratów (często niebywale stronnicze, tendencyjne, zindoktrynowane ideologicznie). Czytanie artykułów pochodzących od tej gazety to jak “pływanie w brudnej, zamulonej kałuży retoryki ultraliberalnej”. Większość „postronnych” czytelników (nie ze świata „wielkiego” biznesu) po przeczytaniu artykułów dziennikarzy periodyku „Puls Biznesu” ma pewnie wrażenie, „przesiąknięcia” agitacją, propagandą neoliberalną.

Sytuacja społeczno-gospodarcza w RP wygląda następująco:

Bardzo często prywatne rodzime i zagraniczne podmioty nie płacą podatku (unikając go lub mocno zaniżając, poprzez m.in. “papierowe transakcje”, fingowane inwestycje), jednocześnie neoliberalna ideologia zbiera coraz większe ” społeczne żniwa” (narastająca nędza, rozwarstwienie społeczne, ). występuje bardzo szkodliwa tzw. pełzająca prywatyzacja instytucji państwowych, (wyalienowanie) zamienienie proletariuszy w współczesnych niewolników, (proceder „oskubywania” pracowników z praw pracowniczych, odbierania praw socjalnych, czyli zdobyczy cywilizacyjnych).

Czy wysyłanie w kartonach dolarów za pomocą poczty dyplomatycznej dla przekupionych polskich decydentów (polskie służby wywiadowcze otrzymały od amerykańskiej agencji wywiadowczej 15 milionów dolarów za zgodę na organizację tajnego więzienia), za „organizacje błękitnego więzienia” CIA w RP (ośrodek w Starych Kiejkutach), to norma?

Polscy politycy przez lata bezczelnie okłamywali nas twierdząc, że takowych „amerykańskich placówek” w RP nie ma (Łgał w tej kwestii m.in. złoto-ustny, „prawdomówny”, „szczery’, „troskliwy społecznie” szef SLD Leszek Miler. Trudno uzyskać informacje jak w tej kwestii (przed ujawnieniem raportu amerykańskiego senatu) wypowiadał się obecny prezydent RP Bronisław Komorowski (czy kłamał czy mówił prawdę). Raport wyjątkowo kompromituje Polskę i podważa jej wiarygodność, nasuwa pytanie: Czy RP jest państwem rządów prawa? Niestety do dzisiaj polscy dygnitarze (decydenci) z tą sprawa nie „uporali się”. Wciąż czkamy na ujawnienie przez prokuraturę w Krakowie wszystkich faktów związanych ze śledztwem ws. więzień CIA w Polsce.

Warto wiedzieć, że sprawą więzień CIA w Europie Środkowej, badała Podkomisja Praw Człowieka PE. W czasie prac komisji ujawniono, że Polska zaproponowało CIA zawarcie pisemnego porozumienia co do roli i odpowiedzialności CIA, którego zawarcia Agencja ta ostatecznie odmówiła.

Według raportu RP odmówiła przyjęcia Khalida Szejka Muhammada. Ale decyzja ta została cofnięta po tym, jak ambasador USA interweniował (posiłkując się łapówką w kwocie 15 milionów) w imieniu CIA u “politycznego kierownictwa” Polski. Co bardzo „zmiękczyło” władze w RP, po tym fakcie polskie państwo stało się bardziej „elastyczne”, jeśli chodzi o przyjmowanie więźniów.

To dobitnie (dosadnie) potwierdza tezę, że Waszyngton ma ogromne wpływy w naszym rządzie, w służbach specjalnych, prasie, (ma pewnie agentów na najwyższych szczeblach władzy, itd.).

W ubiegłym roku Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że Polska naruszyła m.in. zakaz tortur i nieludzkiego traktowania! Trybunał uwzględnił skargi złożone na Polskę przez Palestyńczyka Abu Zubajdę i Saudyjczyka Abd al-Rahim al-Nashiriego, którzy twierdzą, że w latach 2002-2003 zostali osadzeni przez CIA w tajnym więzieniu w Polsce, gdzie CIA ich torturowała. ETPC orzekł, że Polska ma zapłacić obu skarżącym m.in. po 100 tys. euro zadośćuczynienia. Polska odwołała się od wyroku, ale tylko w wątku nienależytej współpracy z Trybunałem w całej sprawie.

Warto również widzieć, że ściśle tajne dokumenty komisji Macierewicza cytowane przez  „Wprost” obciążają Komorowskiego o to, że na początku lat 90-tych będąc ministrem obrony narodowej (podobno) krył nielegalny handel bronią prowadzony przez oficerowie WSI ( według zgromadzonych akt tej sprawy, Bronisław Komorowski patronował podejrzanej fundacji, która wyłudzała pieniądze Wojskowej Akademii Technicznej, dodatkowo używał materiałów WSI do niszczenia podwładnych. Miał kontakty z międzynarodowymi handlarzami bronią o fatalnej reputacji).

Niektórzy byli oficerowie WSI zostali skazani przez wymiar sprawiedliwości RP za nielegalny handel bronią (w latach 80-tych i na początku lat 90-tych), pochodzącą z zapasów wojska polskiego (dostarczana była m.in. do grup terrorystycznych w Rosji.). Powstał nawet specjalny raport o nielegalnej działalności WIS.
Czyli Komorowski będąc wówczas szefem resortu obrony („raczej’) na pewno musiał zdawać sobie sprawę z tego procederu.

Pytanie czy brał w nim udział?

Malo prawdopodobnie abyśmy kiedykolwiek się o tym dowiedzieli. Jeżeli prawda (w tej materii) obciąża Bronisława Komorowskiego to do czasu kiedy PO będzie u steru władzy raczej nie zostanie ujawniona).

VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: 0 (from 0 votes)
Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • Blip
  • Flaker
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ADMIN

About ADMIN

REDAKCJA SERWISU