Polska rzeczywistość polityczna. Meandry polityki gospodarczej (wewnętrznej i zagranicznej) RP. Cz.2

Polska rzeczywistość polityczna. Meandry polityki gospodarczej (wewnętrznej i zagranicznej) RP. Cz.2 Czy minister Grzegorz Schetyna nie radzi sobie z bardzo agresywnymi posunięciami dyplomatycznymi Rosji? Bardzo perfidną, niebezpieczną formą rosyjskiej propagandy […]

Polska rzeczywistość polityczna. Meandry polityki gospodarczej (wewnętrznej i zagranicznej) RP. Cz.2

Czy minister Grzegorz Schetyna nie radzi sobie z bardzo agresywnymi posunięciami dyplomatycznymi Rosji? Bardzo perfidną, niebezpieczną formą rosyjskiej propagandy jest portal sputnik?  Niebywała nieudolność rządu wobec pasma ataków machiny propagandowej Kremla na wizerunek Polski potwierdza indolencje PO? Rosja hucpiarsko wraca do polityki strefy wpływów, zuchwałe podejmując próby wciągnięcia RP w orbitę influencji rosyjskiej propagandy? Szef MSZ kraju nad Wisłą nieporadnie zmaga się z terrorem agresywnej polityki imperialnej Rosji tym samym znacząco obniżając wiarygodność Polski na arenie międzynarodowej? “Prezydent” UE. Donald Tusk swoją postawą wpisuje się w inercje Europy w obliczu procesu odbudowania mocarstwowości Rosji (z czasów ZSRR)? Czy pozorowanym ruchem przeciwdziałającym rosyjskiej propagandzie jest propozycja Polska i Holandii utworzenia w UE rosyjskojęzycznego kanału telewizyjnego?

Rosja nieustannie (terroryzuje, napełnia strachem, zastrasza, odgrażać się, zatrważa, rzuca postrach, niepokoi, szachuje, szantażuje, grozi, trwoży, budzi lęk, sieje panikę), odgraża się Zachodowi. Bardzo zjadliwą, zawoalowaną, perfidną, niezwykle fałszywą formą rosyjskiej propagandy jest portal sputnik (działa według zachodnich wzorców, w stylu zbliżonym do neoliberalnych agitatorów, używając podobnych technik socjotechnicznych). Propagandowa tuba Rosji udaje niezależny środek przekazu, finguje, że jest niby przychylny dla Polaków niezależny i niezwiązany z Kremlem zarazem w sposób bardzo wyrafinowany przemyca w artykułach “miedzy wierszami” zgrabnie zamaskowaną propagandę, podburzając Polaków, szerząc ferment. Szuka najbardziej podatne grupy społeczne na agitacje, próbuje dotrzeć do polskiej młodzieży.

A co na to nasz rząd bierny, marionetkowy, uległy, wasalski (przede wszystkim wobec międzynarodowych koncernów, Niemiec i USA)? Szczególnie Polskie ministerstwo spraw zagranicznych w dobie bardzo agresywnych posunięć dyplomatycznych Rosji w stosunku do Polski jest bezsilne.

Rząd kolacji PO-PSL jest znany z indolencji (pasywności, zobojętnienia). Niebywała nieudolność wobec pasma ataków rosyjskiej machiny propagandowej na wizerunek Polski to potwierdza.

Kreml niespotykanie znęca się, pastwi nad Polską, fałszując fakty historyczne, bezczelnie mieszając się w sprawy wewnętrzne Polski, usiłując bezpardonowo, arogancko, butno, impertynencko, kpiąco, protekcjonalnie, narzucić swój system “wartości”, “ideologie”.

Rosja hucpiarsko wraca do polityki strefy wpływów, zuchwałe podejmując próby wciągnięcia RP w orbitę influencji rosyjskiej propagandy.

Obecny szef MSZ kraju nad Wisłą nieporadnie zmaga się z terrorem agresywnej polityki imperialnej Rosji tym samym znacząco obniżając wiarygodność Polski na arenie międzynarodowej i dyskredytując nasz kraj w oczach światowej opinii publicznej.

Ma się wyraźnie, że nasi zachodni partnerzy, UE udaje, że „nic się nie dzieje”, bagatelizuje te zjawisko, co jest bardzo niebezpieczne i potwierdza tezę o peryferyjności naszego kraju, o bardzo niskiej pozycji RP w Wspólnocie.

Bierność, indolencja wobec bardzo agresywnej polityki zagranicznej Moskwy można na siłę wytłumaczyć zachodnią “strategią izolacji” Rosji, ale to półprawda i interpretacja na skróty, ponieważ niektóre ciosy zadawane światu transatlantyckiemu przez Putinowski reżim wymagają kontrataku dyplomatycznego, nie mogą pozostać be odpowiedzi bo to wywołuje wrażenie nieporadności, niemocy, bezbronności.

Ostatnio w Polsce prasa rozpisywała się o litewskim pomniku A. Mickiewicza, „można usłyszeć wydobywające się z niego nagrania” m.in. w jeżyku litewskim, ukraińskim ale nie polskim co jest wielkim skandalem, jest to kolejny dowód na to , że (bardzo delikatnie ujmując) Litwini nie darzą nas sympatią, a bardziej dobitnie ujmując, można odnieść wrażenie, że wręcz dyskryminują. Polacy nie doczekali się na te wydarzania jakiejkolwiek interwencji Warszawy.

Prezydent” UE. Donald Tusk swoją postawą wpisuje się w niedyspozycje, obojętność, apatie, letarg, bezwolność, niemożność,  słabość,  safandulstwo,  śpiączkę, gnuśność Europy w obliczu procesu odbudowania mocarstwowości Rosji z czasów ZSRR.

I nie zmieniają tęgo stanu rzeczy pozorowane ruchy przeciwdziałające temu zjawisku. jak choćby propozycja Polska i Holandii utworzenia w UE rosyjskojęzycznego kanału telewizyjnego, by lepiej przeciwdziałać rosyjskiej propagandzie w mediach, ponieważ wciąż jest to w sferze koncepcji, nie może doczekać się realizacji, stało się to “dyżurnym” tematem nie budzącym szerokiego aplauzu i aprobaty w Wspólnocie.

Rosja ma najniebezpieczniejszą propagandę na świecie, nie można ją nie doceniać, potrafi bardzo efektywnie oddziaływać na społeczeństwa, formować mity, tworzyć wypaczony obraz rzeczywistości, niszczyć wizerunek, podkopywać wiarygodność, na jej czele stoi bardzo nieobliczalne zwierzę polityczne Putin.

VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: 0 (from 0 votes)
Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • Blip
  • Flaker
ADMIN

About ADMIN

REDAKCJA SERWISU