Pazerność na władze polityków w Polsce nie zna granic! PSL, „kwiatek do kożucha” Platformy Obywatelskiej stawia warunki i żąda coraz większej władzy!!

Pazerność na władze polityków w Polsce nie zna granic! PSL, “kwiatek do kożucha” Platformy Obywatelskiej stawia warunki i żąda coraz większej władzy!! Partia marginalna istniejąca dzięki wąskiemu elektoratowi rolników. Której […]

Pazerność na władze polityków w Polsce nie zna granic!

PSL, “kwiatek do kożucha” Platformy Obywatelskiej stawia warunki i żąda coraz większej władzy!!

Partia marginalna istniejąca dzięki wąskiemu elektoratowi rolników. Której program w największym stopniu skupia się na powiększaniu przywilejów rolników. Staje się coraz bardziej odważniejsza w wywieraniu nacisków na koalicjanta.

Partia której korzenie sięgają czasu PRL, z zaszłościami i schematami myślowymi z ery rozkwitu patologicznego komunizmu ( objawia to się choćby w obyczajowości czego namacalnym dowodem było zachowanie wiceministra gospodarki który w czasie wyjazdu służbowego, – którego celem był m.in. nadzór nad mechanizmami władzy w spółce państwowej i dopilnowanie interesu państwa, – został wciągnięty w grę o wpływy wewnątrz spółki, został zaproszony na balangę i schlany do nieprzytomności – aby uzyskać uznanie i aprobatę w jego oczach członków zarządu i rady nadzorczej). Partia na wskroś w swojej formie i oprawie ideowej anachroniczna.

Nie istnieje w dojrzałych demokracjach. Rozkwit partii chłopskich datuje się na okres przedwojenny dwudziestego wieku! (w tamtych realiach miały racje bytu dzisiaj już nie).

Partia, która już niejednokrotnie dryfowała na krawędzi progu wyborczego, roszczy sobie prawa do coraz większych łupów wyborczych co jest żenujące. Partia, która istnieje w największym stopniu tylko dzięki rozpoznawalności jaką daje jej obecność w ekipie rządzącej (był okres że PSL było już poza parlamentem), “rozpycha się łokciami” w rządzie. Partia polityczna, której tak naprawdę największą zaletą (i nic po-zatym) jest przewidywalność i stabilność w posunięciach politycznych, jest partią wsteczną, “dyletancką”. Ludowcy oprócz generowania przywilejów dla swojego elektoratu mają niewiele do zaoferowania pod katem programowym. Ugrupowanie, które skupia się w największej mierze na przetrwaniu na scenie politycznej( w ostatnich wyborach społeczeństwo dało wyraz dezaprobaty dla flagowych postaci PSL stojących u steru władzy w rządzie koalicyjnym, – nie głosując na nich,  wyrażając w ten sposób delikatnie ujmując niezadowolenie z ich kompetencji i posunięć gospodarczo-politycznych). Partia która operuje sloganami i frazesami, której tak na prawdę obce są dążenia do reform strukturalnych, czy próby naprawy finansów państwa.

Na pozór pro-rozwojowa i wspierająca innowacyjność w sferze gospodarczej, a w rzeczywistości wsteczna, nie rozumiejąca zależności gospodarczych w rozwoju kraju i poziomu życia społeczeństwa. Wymachująca hasłami nowoczesności, tworzenia przyjaznej atmosfery do inwestycji gospodarczych, budowy państwa przyjaznego dla rozwoju inicjatyw biznesowych, zaszczepienia w społeczeństwie ducha przedsiębiorczości. Lansująca się na partie wspierającą napływ zagranicznego kapitału, stojąca na straży wolnego rynku, inicjująca tworzenia miejsc pracy poprzez upraszanie przepisów około biznesowych. Ale to tylko dosyć nieudolnie lansowany na pokaz wizerunek. Niestety ten wizerunek kreowany na potrzeby opinii publicznej mija się z prawdą.  Ludowcy to głownie “pseudo eksperci” od rolnictwa, nie maja ani ambicji  ani odpowiedniego zaplecza politycznego(ludzi) aby być partią na która się kreują. Aby być partią w pełni profesjonalną należy mieć potencjał ludzki w swoich szeregach w postaci wybitnych ekspertów z strategicznych gałęzi gospodarki. W szeregach PSL dominują ludzie z klucza politycznego, którzy wybili się w strukturach partii z reguły dzięki układom, poplecznictwu, czy nieustannemu dekapitalizowaniu działalności partii(poprzez finansowanie kampanii wyborczej itp.).

PSL (zresztą tak jak SLD czy nawet PiS) największy nacisk w działalności partyjnej kładzie na budowę struktur partyjnych na upartyjnianie wszelkich inicjatyw wewnątrz ugrupowania. Jest partią nastawioną wybitnie na łupy wyborcze, na obsadzenie jak największej ilości “stołków” w instytucjach i przedsiębiorstwach państwowych – swoimi ludźmi (zresztą tyczy się to wszystkich ugrupowań w mniej czy większym stopniu). Partia, która nie była i nie jest wolna od kłopotów finansowych, co tym bardziej uzależnia jej działalność polityczną od ludzi dotujących rozwój ugrupowania. Partia, która przegrała proces sądowy i wisi nad nią jak “topór kata” wielomilionowa kwota do zapłacenia. Partia która zaciągnęła zobowiązania w postaci obietnic umieszczania na “ciepłych posadkach” znaczącej rzeszy ludzi. Partia pazerna na wpływy w spółkach skarbu państwa, mająca niepohamowany apetyt na coraz większy udział ich ludzi w obsadzaniu rad nadzorczych, zarządów firm państwowych itp. ( do tego stopnia, że niedawno zrobiło się głośno jak prezes PSL wyciągnął “łapę” po władze  i profity w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej, wyrzucając na zbity pysk wieloletniego prezesa  i jego ludzi, wpychając na ich miejsce ludzi z klucza politycznego, którzy czekali w kolejce na swoją kolej, – wśród nich oczywiście nie zabrakło ludzi zwalnianych w przeszłości z hukiem za niekompetencje i nieudolność z instytucji państwowych). Ale w strukturach takiej partii jak PSL nie liczy się kompetencja, wiedza chociażby z zakresu ekonomi czy prawa, umiejętności, twórcze myślenie, wybitne zdolności tylko ślepa i bezgraniczna lojalność, układy i dobre relacje z kierownictwem ugrupowania, “tylko tyle” wystarczy aby stać się wpływową i czołową postacią  w PSL. Jedna z jej zalet, którą jej można przypisać tylko ze względu na “zbieg wydarzeń na naszej scenie politycznej”- to – że i tak w wyżej opisanych zjawiskach, nie dorównuje takim partiom jak SLD.

SLD jest wręcz niewątpliwym “liderem” i prekursorem wszelkich patologicznych zjawisk w działalności partii politycznej, była i w dużej mierze jest wzorem do naśladowania w kwestii negatywnych zjawisk na scenie politycznej takich jak chociażby korupcja, malwersacje, itp., – apogeum tych zjawisk przypada na lata kiedy u steru władzy był SLD a stanowisko premiera piastował L. Miller, skala wtedy tych zjawisk nabrała tak szokującego rozmiaru, że partia ta została napiętnowana z dużym rozmachem przez opinie publiczną a wyborcy sprawili, że wypadła z orbity władzy na długie lata i dziś stała się partią marginalną, powoli zmierzającą do nieuchronnego końca jej działalności. Partia, która z jej zaszłościami z czasów PRL-u zupełnie nie pasuje do dzisiejszych realiów. Jest lewicą, która nieuchronnie zostanie zastąpiona przez współczesne ugrupowanie o takiej samej oprawie ideologicznej ale bez piętna PRL-u  (pojawiają się glosy że “na chwile” takim ugrupowaniem może być Ruch Wsparcia Palikota, –  chodź ja szczerze w to wątpie).

Tym bardziej szokuje, wywołuje niesmak i frustracje powrót w ławy poselskie tak dobitnie skompromitowanej postaci z świata polityki jakim jest L. Miller. Nawet ostatnio pokusił się o wypowiedz, że nie odmówił by jak zaproponowano by mu piastowanie funkcji wicemarszałka sejmu, co już przekracza wszelkie wyobrażenia o bezczelności politycznej i braku poczucia odpowiedzialności za posunięcia polityczne.

W kraju o dojrzalej i “zdrowej” demokracji taka postać jak L. Miler nigdy by nie wróciła do polityki i została skazana na banicje polityczną, ale widocznie nie u nas. W Polsce wystarczyło  “osobnika” dąć na czołowe miejsce na liście wyborczej a ludzie zagłosowali w większości “nie wiedząc tak naprawdę na kogo”.

 

PSL może tylko udawać, że “nie zależy jej na wejściu do kolacji”  (na władzy) i sztucznie podbija „stawke aby mieć później z czego zejść”. Tak naprawdę to zależy jej na władzy, na utrzymaniu  ludzi w strukturach państwowych instytucji i przedsiębiorstw (nadchodzi na dużą skale wymiana stołków). Oprócz tego partia jest „zadłużona po uszy”, dlatego wywołuje tylko niesmak i poczucie politowania jej zachowanie.

VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: +1 (from 1 vote)
Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • Blip
  • Flaker
ADMIN

About ADMIN

REDAKCJA SERWISU