Relacje RP z administracją wykonawczą UE.

Relacje RP z administracją wykonawczą UE. „Przemeblowania” w Komisji europejskiej. Wpływ kryzysu ukraińskiego na „arenę międzynarodową”.     José Manuel Barroso i jego odchodząca “ekipa” dosyć ostro, w sposób zawoalowany, […]

Relacje RP z administracją wykonawczą UE.

„Przemeblowania” w Komisji europejskiej. Wpływ kryzysu ukraińskiego na „arenę międzynarodową”.  

 

José Manuel Barroso i jego odchodząca “ekipa” dosyć ostro, w sposób zawoalowany, atakuje RP, „na dowiedzenia” brukselscy urzędnicy kierują w stronę Polski prztyczki, zarzucają nam wyimaginowane (wyolbrzymione, przejaskrawione)” rzeczy”, przykładowo, że w kraju  nad Wisłą produkuje się „wyłącznie” niskiej jakości wyroby („podobno” gorsze jakościowo towary produkuje tylko Hiszpania) co nie jest do końca prawdą, bo w nie małym stopniu, wręcz przeciwnie.

Nasi „przyjaciele” Niemcy nie szczędzą nam uwag, i „walcząc” o rynek europejski używają nieetycznych, „niskich lotów”, perfidnych „za-grań”,  “czarnego Public Relations “. Ostatnio organizacja zrzeszające niemieckich  producentów mebli, złożyła „niesłuszną skargę” na polski przemysł meblarski. Co jest krzywdzące, Polacy sprzedają (w głównej mierze) wyroby z zachwianiem reguł i zasad rynkowych, przepisów unijnych, (posuniecie niemieckich producentów jest tylko chamska próbą zdyskredytowania naszych „meblarzy”). Powinien zareagować Jerzy Buzek (były premier kraju nad Wisłą), nasz etatowy obrońca polskich interesów na arenie międzynarodowej, (bardzo mocny  polski „filar” w UE). Decydent  podsiadający autorytet, uznanie, posłuch wśród czołowych oficjeli krajów wspólnoty i głównych sił w parlamencie europejskim (bardzo przydatny dla RP, niejednokrotnie postępujący w imię polskiej racji stanu). Zaczyna się dostrzegać, coraz widoczniej ” zawiść”, “starego zachodu” o to, że  kraje byłego bloku wschodniego  nieźle sobie „poczynają”. Wszystko było dla „starego zachodu” ok, jak państwa byłego Układu Warszawskiego były osłabione przez kryzys, wyrwane z „pożogi komunizmu” (”bezradne”), zrujnowane przez „sowiecki świat”, podatne na („bezpardonową”) neo-kolonizacje,  bezwzględne próby przejęcia  rynku, nie rzadko polegające to na przejmowaniu „hurtowo”, „ za grosze”, przedsiębiorstw i doprowadzaniu do upadku („niszczenie” konkurencji). Unicestwiano całe gałęzie gospodarki, „najeźdźcy” zdobywali “dziewiczy obszar” na którym mogli panować (monopole). Zmieniano polskie fabryki w obozy pracy, ludzie pracowali w urągających dla godności warunkach,  w warunkach odbiegających od cywilizowanych standardów, pozbawieni minimum socjalnego, itp.

Putin ma „niewyszukane” maksymy w swojej polityce zagranicznej, „dziel  i rządź”. Zasadę „kija i marchewki”. Bardzo proste ale z reguły skuteczne środki oddziaływania na państwa.  Uważa, że wszystko można kupić, zgodnie z tym założeniem prowadzi politykę przekupywania  „namierzonych krajów”, w zależności od potrzeb obsypuje rządy, koncerny międzynarodowe, podmioty gospodarcze „prezentami” w formie  lukratywnych kontraktów, dochodowych zamówień,  itp.. Tej metodzie zdobywani „nutki sympatii” uległy (w szczególności) Szwajcaria i Austria. „Wódz wielkiej Rosji sypną na stół trochę “miedziaków” i “możnowładcy” tych krajów rzucili się  na ten łup”. Państwa te zostały sowicie obdarowane przez Rosję w formie kontraktów  m.in. w segmencie energetycznym.  „Generał SS” (lokator Kremla) ma szeroki wachlarz „owijania  wokół palca państewek”, do „arsenału broni” gospodarczej można zaliczyć wykupowanie jak leci wszystkich znaczących aktywów gospodarczych „zaatakowanych krajów”, wchłanianie przez państwowe rosyjskie koncerty zagranicznych podmiotów gospodarczych. To właśnie w Austrii i Szwajcarii pojawiaj się coraz bardziej zdeterminowane i silniejsze głosy aby przychylniej zerknąć na Rosję, aby przez palce spoglądać na autorytaryzm Moskwy aby przymknąć oczy na imperialną, krwawa, “bestialską” politykę zagraniczną Kremla. Na łamanie praw człowieka, praw i umów międzynarodowych, itp..  Jednocześnie mamy do czynienia z przejawami niechęci w stosunku do Polski ze strony Szwajcarii i Austrii.

Bardzo dziwnym objawem niezrozumiałych posunięć przez urzędników brukselskich było przerwanie udzielania wsparcia finansowego dla poszkodowanych polskich rolników w związku z nałożeniem  na nasz kraj embarga (przez Moskwę).

Australia jest “wstrząśnięta” aktami łamania praw człowieka na Ukrainie, przez separatystów, szczególnie poruszyło australijską opinie publiczną to w jaki sposób bandyci „na pasku Kremla” obchodzili się ze szczątkami ciał pasażerów strąconego  samolotu pasażerskiego (lotniczej linii malezyjskiej). Australia mocno krytykowała agresywne zachowanie Rosji wobec Ukrainy. Minister spraw zagranicznych Julie Bishop ostro potępiała Kreml za politykę zagraniczną w stosunku do Ukrainy, na forum , Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Co sprawiło, że nagle nastąpiło „ocieplenie” stosunku Canberry do reżimu Putina, że Australijczycy zmienili podejście do autorytarnego państwa rządzonego przez tyrana i ludobójcę (Putin dostał zaproszenie na listopadowe spotkanie przywódców potęg gospodarczych, w Brisbane, w ramach szczytu grupy G 20)? Czyby Putin kupił przychylność „kraju kangurów”. Mam nadzieje, że Commonwealth of Australia  nie „sprzedał skóry za gorszę”  bo jak się okazuje, przed embargiem, nałożonym na ten kraj przez Moskwę, Australijczycy eksportowali artykuły spożywcze do Federacji Rosyjskiej na niewielką kwotę, (zaledwie 370 mln dolarów). Mówienie, że Putina nie można izolować to jest jednoznaczne z przyklaskiwaniem  mu w jego poczynaniach na wschodzie Ukrainy, to tak jakby akceptować łamanie praw międzynarodowych, mordy na ludności cywilnej,  podważać prawo krajów do nienaruszalności terytorialnej, do niepodległości. To jest „wybielanie” Putina, to może przynieść tylko eskalacje jego polityki imperialnej, to może dać mu impuls do poszerzania stref wpływów o następne państwa. Ale czyby tego nie wiedzieli Australijczycy? Oni też mają nie jedno „na sumieniu”,  Aborygeni, rdzenna ludność Australii była do niedawno, delikatnie ujmując, niezbyt” łaskawie” traktowana przez „napływowych Australijczyków”.

VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:R_U [1.9.11_1134]
Rating: 0 (from 0 votes)
Podziel się na:
  • Facebook
  • Wykop
  • Google Bookmarks
  • PDF
  • Blip
  • Flaker
ADMIN

About ADMIN

REDAKCJA SERWISU